Terminliste 2013-2014

Fullstendig terminliste med oversikt over alle nasjonale skiskytterarrangementer


Hovedterminliste:

  Arrangement Øvelse Sted/arrangør
       
01.  - 03. aug Blink festivalen   Sandnes
       
21. - 22. sept NM rulleskiskyting sprint, jaktstart Mo i Rana
       
15. - 17. nov Sesongstart Skiskyting sprint, fellesstart Sjusjøen
22. nov – 01. des World Cup 1    Østersund, SWE
22. - 24. nov IBU Cup 1 sprint, sprint Idre, SWE
23. - 24. nov DNB Cup 1 sprint , fellesstart Geilo
26. nov – 30. nov IBU Cup 2 normal, sprint Beitostølen
       
03. - 08. des World Cup 2   Hochfilzen, AUT
07. - 08. des DNB Cup 2/
Statkraft Junior Cup 1
normal, sprint Lygna
(Tingelstad SSK /
Søndre Ål SSK
)
09.  - 15. des World Cup 3   Le Grand Bornand, FRA
11. - 15. des IBU Cup 3   Obertilliach, AUT
       
01. - 05. jan World Cup 4   Oberhof, GER
03. - 05. jan IBU Cup 4   Forni Avoltri, ITA
04. – 05. jan DNB Cup 3/            
Statkraft Junior Cup 2
sprint, jaktstart Østre Toten
06. - 12. jan World Cup 5   Rupholding, GER
08. -12. jan IBU Cup 5   Ridnaun, ITA
11. – 12. jan KM    
13. - 19. jan World Cup 6   Antholz, ITA
16. - 18. jan IBU Cup 6   Altenberg, GER
18. - 19. jan Bendit Kvalfoss-sprinten   Holmenkollen
25.-26. jan DNB Cup 4/
Statkraft junior Cup 3
normal, sprint Myrkdalen (Eldar IL)
27. jan - 04. feb U26 EM   Nove Mesto, CZE
       
01. – 02. feb LM    
07. – 23. feb Olympiske leker   Sochi, RUS
08. – 09. feb Bendit Skiskytterfestival   Trondheim
07. – 09. feb IBU Cup 7   Brezno - Osrblie, SVK
14. – 16. feb NM junior/ Statkraft Junior Cup 4
DNB Cup 5 fredag og lørdag
normal, sprint, stafett
normal, sprint
MjøsSki (Brumunddal)
21. – 23. feb Hovedlandsrennet normal, sprint
stafett
Orkdal
26. feb - 7. mars VM Junior   Presque Isle, USA
       
01. - 02. mars Bendit Skiskytterfestival   Bjerke
03. - 09. mars World Cup 7   Pokljuka, SLO
07. - 09. mars Fellesstart fredag DNB Cup 6 / Statkraft Junior Cup 5
Supersprint lørdag DNB Cup 6 / Statkraft Junior Cup 5
MIX-stafett søndag
NM fellesstart for jr
Supersprint
NM MIX-stafett
Os i Østerdalen
(Os IL /Røros IL)
10. - 16. mars World Cup 8   Kontiolahti, FIN 
12. - 16. mars IBU Cup 8   Martell, ITA
15. - 16. mars Bendit Skiskytterfestival   Markane
17. - 23. mars World Cup 9 sprint, jaktstart, fellesstart  Holmenkollen 
20. mars Statkraft Young Star fellesstart Holmenkollen
25. - 30. mars NM senior
DNB Cup 7
Statkraft Junior Cup finale 6
normal, sprint,
fellesstart stafett
fellesstart
Voss
24.-29. mars Militært VM   Sodankyla, FIN
       
04. - 06. april Bendit Liatoppen Skiskytterfestival stafett, sprint, normal Ål

Del artikkel