NM sommerskiskyting

NM sommerskiskyting 1998 - 2011

2011 MERÅKER

Menn senior sprint: 1. Rune Brattsveen, Nordre Land IL 2. Ole Einar Bjørndalen, Simostranda IL 3. Dag Erik Kokkin, Åsnes SSL.

Kvinner senior sprint: 1. Tora Berger, Dombås IL. 2. Synnøve Solemdal, Tingvol IL 3. Fanny Welle-Strand Horn, Oslo SSL

Menn senior jaktstart :1. Rune Brattsveen, Nordre Land IL 2. Ole Einar Bjørndalen, Simostranda IL 3. Tarjei Bø, Markane IL

Kvinner senior jaktstart:: 1. Tora Berger, Dombås IL. 2. Fanny Welle-Strand Horn, Oslo SSL, 3. Synnøve Solemdal, Tingvol IL

2010 TONSTAD

Menn senior sprint: 1. Ole Einar Bjørndalen, Simostranda IL 2. Tarjei Bø, Markane IL

3. Rune Brattsveen, Nordre Land IL

Kvinner senior sprint: 1. Tora Berger, Dombås IL. 2. Ann Kristin Aafedt Flatland, Vik IL 3. Fanny Welle-Strand Horn, Oslo SSL

Jaktstart

Menn senior: 1. Ole Einar Bjørndalen, Simostranda IL 2. Tarjei Bø, Markane IL

3. Martin Eng, Nittedal SSL

Kvinner senior: 1. Tora Berger, Dombås IL. 2. Fanny Welle-Strand Horn, Oslo SSL

3. Ann Kristin Aafedt Flatland, Vik IL

 

2009 VIK

SPRINT:

Menn senior: 1. Ole Einar Bjørndalen, Simostranda IL, 2. Hans Martin Gjerdrem, Valldal IL. 3. Frode Andresen, Hønefoss SSL

Kvinner sernior: 1. Tora Berger, Dombås IL. 2. Ann Kristin Aafedt Flatland, Vik IL

3. Liv Kjersti Eikeland, Hålandsdal IL

JAKTSTART

Menn senior: 1. Ole Einar Bjørndalen, Simostranda IL, 2. Alexander Os, Ishavslaget

3. Hans Martin Gjerdrem, Valldal IL

Kvinner senior 1. Tora Berger, Dombås IL. 2. Ann Kristin Aafedt Flatland, Vik IL

3. Liv Kjersti Eikeland, Hålandsdal IL

2008-NATRUDSTILEN

SPRINT:

Menn senior. 1. Frode Andresen, Hønefoss SSL, 2. Halvard Hanevold, Akser SK.

3. Ronny Hafsås, Stårhem IL

Kvinner senior: 1. Tora Berger, Dombås IL. 2. Liv Kjersti Eikeland, Hålandsdal IL.

3. Julie Bonnevie Svendsen, Nittedal SSL

JAKTSTART

Menn senior: 1. Ole Einar Bjørndalen, Simostranda IL, 2. Ronny Hafsås, Stårhem IL

3. Lars Berger, Dombås IL

Kvinner senior: 1. Tora Berger, Dombås IL. 2. Julie Bonnevie Svendsen, Nittedal SSL, 3. Liv Kjersti Eikeland, Hålandsdal IL.

 

2007 - GEILO

SPRINT:

Menn senior: 1.Ole Einar Bjørndalen, Simostranda IL, 2. Emil Hegle Svendsen, Trondhjems, 3. Stian Eckhoff, Fossum IF

Kvinner senior: 1.Solveig Rogstad, Skrautvål IL, 2. Tora Berger, Dombås IL,

3.Ann Kristin Aafedt Flatland, Vik IL

JAKTSTART:

Menn senior: 1.Stian Eckhoff, Fossum IF, 2.Ole Einar Bjørndalen, Simostranda IL,

3. Lars Berger, Dombås IL

Kvinner senior: 1. Solveig Rogstad, Skrautvål IL, 2. julie Bonnevie Svendsen, Nittedal SSL, 3.Gunn Margit Andreassen, Birkenes IL

2006 - BIRKENES

SPRINT:

Menn senior: 1. Emil Hegle Svendsen, 2. Ole Einar Bjørndalen, 3. Egil Gjelland

Kvinner senior: 1. Linda Grubben, 2. Liv Kjersti Eikeland, 3. Tora Berger

JAKTSTART:

Menn senior: 1. Stian Eckhoff, 2. Halvard Hanevold, 3. Anstein Mykland

Kvinner senior: 1. Linda Grubben, 2. Liv Kjersti Eikeland, 3. Tora Berger

2005 - FET

SPRINT:

Menn senior: 1. Jon Kristian Svaland, 2. Halvard Hanevold, 3. Emil Hegle Svendsen

Kvinner senior: 1. Tora Berger, 2. Gro Marit Istad Kristiansen, Liv Grete Poirèe

JAKTSTART:

Menn senior: 1. Jon Kristian Svaland, 2. Magne Rønning, 3. Egil Gjelland

Kvinner senior: 1. Julie Bonnevie-Svendsen, 2. Gro Marit Istad Kristiansen, 3. Liv Grete Poirèe

2004 - HØNEFOSS

SPRINT:

Menn senior: 1. Magne Rønning, 2. Tor-Halvor Bjørnstad, 3. Stian Eckhoff

Kvinner senior: 1.Linda Grubben, 2. Liv Kjersti Eikeland, 3. Tora Berger

JAKTSTART:

Menn senior: 1. Tor-Halvor Bjørnstad, 2. Frode Andresen, 3. Magne Rønning

Kvinner senior: 1. Liv Kjersti Eikeland, 2. Tora Berger, 3. Linda Grubben

2003 - SIRDAL

SPRINT:

Menn senior: 1. Egil Gjelland, 2. Anstein Mykland, 3. Lars Berger

Kvinner senior: 1. Anne Ingstadbjørg, 2. Gro Marit Istad Kristiansen, 3. Borghild Ouren

JAKTSTART:

Menn senior: 1. Ole Einar Bjørndalen, 2. Lars Berger, 3. Stian Eckhoff

Kvinner senior: 1. Gro Marit Istad Kristiansen, 2. Linda Grubben, 3. Borghild Ouren

2002 - HØNEFOSS

SPRINT:

Menn senior: 1. Ole Einar Bjørndalen, 2. Frode Andresen, 3. Stian Eckhoff,

Kvinner senior: 1. Linda Grubben, 2. Ann-Elen Skjelbreid, 3. Gro Marit Istad Kristiansen

JAKTSTART:

Menn senior: 1. Frode Andresen, 2. Ole Einar Bjørndalen, 3. Egil Gjelland

Kvinner senior: 1. Linda Grubben, 2. Gro Marit Istad Kristiansen, 3. Gunn Margit Andreassen

2001 - MERÅKER

SPRINT:

Menn senior: 1. Ole Einar Bjørndalen, 2. Hans Martin Gjedrem, 3. Jon Kristian Svaland

Kvinner senior: 1. Liv Grete Skjelbreid-Poiree, 2. Ann-Elen Skjelbreid, 3. Gunn Margit Andreassen

2000 - FET

SPRINT:

Menn senior: 1. Stian Eckhoff, 2. Espen Nordby Andersen, 3. Frode Andresen

Kvinner senior: 1. Borghild Ouren, 2. Liv Kjersti Eikeland, 3. Gunn Margit Andreassen

 

JAKTSTART:

Menn senior: 1. Frode Andresen, 2. Kristian Lund Vang, 3. John Ola Ulset

Kvinner senior: 1. Borghild Ouren, 2. Gunn Margit Andreassen, 3. Berit Nordstad

 

1999 - DOMBÅS

SPRINT:

Menn senior: 1. Jon Per Nygård, 2. Stian Eckhoff, 3. Jon Kristian Svaland

Kvinner senior: 1. Åse Idland, 2. Eli Merete Melheim, 3. Liv-Kjersti Eikeland

 

JAKTSTART:

Menn senior: 1. Jon Per Nygård, 2. John Ola Ulset, 3. Terje Aune

Kvinner senior: 1. Eli Merete Melheim, 2. Åse Idland, 3. Guro Harstad

1998 - DOMBÅS

SPRINT:

Menn senior: 1. Ole Einar Bjørndalen, 2. Frode Andresen, 3. Dag Bjørndalen

Kvinner senior: 1. Gunn Margit Andreassen, 2. Ann-Elen Skjelbreid, 3. Gro Marit Istad

 

JAKTSTART:

Menn senior: 1. Ole Einar Bjørndalen, 2. Jon Per Nygård, 3. Frode Andresen

Kvinner senior: 1. Gunn Margit Andreassen, 2. Ann-Elen Skjelbreid, 3. Liv Kjersti Eikeland

Del artikkel