Hovedlandsrennet

Hovedlandsrennet 1983 - 2001

2001 - Hernes

Normal

G 14: Ole Kristian Nysæter

G 15: Christer Guttormsen

J 14: Anne Katrine Straume

J 15: Stine Øvreberg


Sprint

G 14: Anders Bratli

G 15: Christer Guttormsen

J 14: Anne Margrete Gisleberg

J 15: Stine Øvreberg


Stafett

Gutter: Sogn & Fjordane (Eirik Hafsås, Magnus Brendehaug, Ronny Hafsås, Espen Øvreberg)

Jenter: Telemark (Iren Syvertsen, Tone Mathilde Kravik, Anne Kathrine Straume)

 

2000 - Nordfjordeid

Normal

G 14: Emil Svendsen

G 15: Martin Bonnevie-Svendsen

J 14: Mona Neslin Nordli

J 15: Kaja Eckhoff


Sprint

G 14: Christer Guttormsen

G 15: Åsmund Meen

J 14: Mona Neslin Nordli

J 15: Kaja Eckhoff


Stafett

Gutter: Nord-Østerdal (Audun Kregnes, Trond Egil Løkkebakken, Gerhard Stai, Tore Nordstad)

Jenter: Akershus (Kaja Eckhoff, Guro Stenseth, Iris Østeng)

 

1999 - Trondheim

Normal

G 14: 1. Tore Nordstad, 2. Ove Morten Skrede, 3. Kenneth Isene

G 15: 1. Eirik Aas, 2. Steinar Eidem, 3. Eivind Hagen

J 14: 1. Berit Rein Solhaug, 2. Marit Rein Solhaug, 3. Guro Eie

J 15: 1. Cathrine Storsveen, 2. Susann Kamrud, 3. Astrid Eri Malmo

Sprint

G 14: 1. Kenneth Isene, 2. Tron Egil Løkkebakken, 3. Åsmund Meen

G 15: 1. Steinar Eidem, 2. Knut Moe, 3. Lars Bjeglerud

J 14: 1. Berit Rein Solhaug, 2. Ida Rikstad, 3. Anna Kvasjord

J 15: 1. Cathrine Storsveen, 2. Astrid Eri Malmo, 3. Mariann Lande

 

Stafett

Gutter: 1. Oppland (Lars Bjeglerud, Rune Brattsveen, Stian Flateng, Espen Staxrud), 2. Sør Trøndelag (Eirik Aas, Svend Arild Haugen, Eivind Hagen, Steinar Eidem), 3. Nord Østerdal (Tore Nordstad, Jon Iver Jordet, Tron E Løkkebakken, Øyvind Øien)

Jenter: 1. Nord Trøndelag (Marit Rein Solhaug, Anna S Funderud, Berit Rein Solhaug), 2. Akershus (Kaja Eckhoff, Åse Røgler, Iris Østereng), 3. Troms (Jeanette Hansen, Kristin Jørgensen, Sigrun Kristoffersen)

1998 - Målselv

Normal

G 14: 1. Eivind Hagen, 2. Patrick Gustavsen, 3. Morten H Svendsen

G 15: 1.Frode Bukkvoll, 2. Magne T Rønning, 3. Tobias Torgersen

J 14: 1. Catrine Storsveen, 2. Tonje Vighagen, 3. Solfrid Hårbrekke

J 15: 1. Berit Nordstad, 2. Kristin Gladheim, 3. Solveig Rogstad

Sprint

G 14: 1. Steinar Eidem, 2. Eivind Hagen, Grimm Sæterbø

G 15: 1. Ove Elshaug, 2. Robert Horghagen, 3. Sveinung Hestad Strand

J 14: 1. Kristin Seim, 2. Anna Sjaastad Funderud, 3. Catrine Storsveen

J 15: 1. Berit Nordstad, 2. Solveig Rogstad, 3. Anna Helene Væting

Stafett

Gutter: 1. Sør Trøndelag (Robert Horghagen, Eivind Hagen, Ove Elshaug, Sveinung H Strand), 2. Nord Østerdal (Frode Bukkvoll, Reidar Fjorden, Knut Erik Nesteby, Magne T Rønning), 3. Sør Trøndelag (Christian Gjermstad, Morten H Svendsen, Ola Balestrand, Steinar Eidem

Jenter: 1. Sogn og Fjordane (Brita Helleland, Ann Kristin Flatland, Lene Fosse), 2. Nord Østerdal (Kristin Seim, May Elin Nesteby, Berit Norstad), 3. Oppland (Kristin Gladheim, Marte Vadet, Solveig Rogstad)

1997 - Vingrom

Normal

G 14: Sveinung Hestad Strand

G 15: Kent Roger Guttormsen og Svein Sæterbø

J 14: Ida Marie Rogstad og Solveig Rogstad

J 15: Tora Berger

Sprint

G 14: Frode Bukkvoll

G 15: Kent Roger Guttormsen

J 14: Hanne Karlsen

J 15: Tora Berger

Stafett

Gutter: Sør-Trøndelag (Anders Asklund, Karl Erik Solem, Anders L Fougner, Sveinung H Strand)

Jenter: Oppland (Solveig Rogstad, Gunhild Vaal, Tora Berger)

1996 - Dombås

Normal

G 14: Olve Norderhaug

G 15: Hans Martin Gjedrem

J 14: Tora Berger

J 15: Silje Faraasen

Sprint

G 14: Dan Kjørmo

G 15: Hans Martin Gjedrem

J 14: Tora Berger

J 15: Silje Faraasen

Stafett

Gutter: Nord-Østerdal (Sven Tore Tørres, Jakob Nordstad, Eivind Langseth, Jens Ronny Waldal)

Jenter: Hedmark (Renate Storsveen, May Linn Holøyen, Silje Faraasen)

1995 - Vossestrand

Normal

G 14: Anders Hoff

G 15: Erik Johansen

J 14: Silje Faraasen

J 15: Sanna Solbakken

Sprint

G 14: Sven Tore Tørres

G 15: Stian Eckhoff

J 14: Elin Bergan

J 15: Liv Kjersti Eikeland

Stafett

Gutter: Nord-Trøndelag (Eskild Jørstad, Rune Gudding, Arne Hårstad, Johan Jørstad)

Jenter: Nord-Trøndelag (Solveig Kulseth, Borghild Hårstad, Sanna Solbakken)

1994 - Meråker

Normal

G 14: Ørjan Tistel

G 15: Tor Halvor Bjørnstad

J 14: Liv Kjersti Eikeland

J 15: Gro Marit Istad

Sprint

G 14: Erik Johansen

G 15: Tor Halvor Bjørnstad

J 14: Eva Kjørmo

J 15: Gro Marit Istad

Stafett

Gutter: Hedmark (Anders Nordhagen, Håkon Andersen, Jon Gunnar Lien, Anders Krogvik)

Jenter: Hordaland (Liv Kjersti Eikeland, Torill Lyngbø, Gro Marit Istad)

1993 - Båsmoen

Normal

G 14: Tor Halvor Bjørnstad

G 15: Paul Cato Mykkeltvedt

J 14: Janne Johansen

J 15: Bente Leiråmo

Sprint

G 14: Ole Anders Hindberg

G 15: Henning Tollefsen

J 14: Janne Johansen

J 15: Marit Sæterbø

Stafett

Gutter: Nord-Østerdal (O A Osflaten, H Søndmør, K Lund Vang, R Estensgård)

Jenter: Nordland (B Leiråmo, S Vollan, J Johansen)

1992 - Svene

Normal

G 14: Kjetil Andre Pedersen

G 15: Per Trygve Engen

J 14: Stine Holmen

J 15: Ingvild Lakseide

Sprint

G 14: Thomas Steen Kristiansen

G 15: Torje Håland

J 14: Bente Leiråmo

J 15: Siri Solem

Stafett

Gutter: Sogn og Fjordane (T B Rørvik, V Tistel, P C Mykkeltvedt, T Aasland)

Jenter: Rogaland (M Stokkeland, L Tveit, H Kjensli)

1991 - Dombås

Normal

G 14: Trond Aaland

G 15: Ola Grande

J 14: Kristin Haugli

J 15: Janne Jørsvik

Sprint

G 14: Per Trygve Engen

G 15: Jon Håvard Slungård

J 14: Marit Stokkeland

J 15: Jorid Løkken

Stafett

Gutter: Oppland (E G Vold, T H Grønli, P T Engen)

Jenter: Møre & Romsdal (J Gjørsvik, M Gjørsvik, M L Solli)

1990 - Nordfjordeid

G 14: Ove Bontveit

G 15: Ole Einar Bjørndalen

J 14: Anne G Dragseth

J 15: Eva Kjærstadmo

Stafett gutter: Akershus (E Rud, J Trulsrud, E Scavenius)

Stafett jenter: Trøndelag (E Kjærstadmo, G Grendal, T Grut)

1989 - Meldal

G 14: Ole Einar Bjørndalen

G 15: Øyvind Væting

J 14: Trude Harstad

J 15: Tone M. Oftedal

Stafett gutter. Buskerud (G Grimelid, F Andresen, O E Bjørndalen)

Stafett jenter: Sør-Trøndelag (E Kjærstadmo, G Grendal, T Grut)

1988 - Målselv

G 14: Frode Andresen

G 15: Håkon Holmen

J 14: Lise Danielsen

J 15: Ingvild Mjølne

Stafett gutter: Hedmark (J Elvevold, D A Hovde, Å Nord)

Stafett jenter: Rogaland (Åse Idland, Annette Sikveland, Ingvild Mjølne)

1987 - Øvrebø

G 14: Jon Egil Sæterbø

G 15: Alfred Tytingvåg

J 14: Katarina Bull

J 15: Ann Hege Holm

Stafett gutter: Nord-Trøndelag (Ola Vedal, Jan Ivar Sandnes, Jørun A Kokås)

Stafett jenter: Hedmark (Lene Teksum, Lene Stømner, Anne Kari Hauger)

1986 - Sørskogbygda

G 12-13: Audun Dalhaug

G 14-15: Øyvind Kaldestad

J 12-13: Ann Hege Bjaaland

J 14-15: Signe Trosten

Stafett gutter: Møre og Romsdal (Håkon Holmen, Tor Koksvik, Hallgeir Torjul)

Stafett jenter: Buskerud (Tone Flesaker, Kari Anne Myrvold, Gunn Kjersti Bøygard)

1985 - Hålandsdal

G 12-13: Frode Rokne

G 14-15: Ola Staxrud

J 12-13: Åse Idland

J 14-15: Unni Kristiansen

Stafett gutter: Telemark (Tor Skræi, Espen Dørdal, Frode Rui)

Stafett jenter: Hedmark (Unni Kristiansen, Kristin Hernes, Mette Kjonerud)

1984 - Molde

Gutter yngre rekrutt: Dag Bjørndalen

Jenter yngre rekrutt: Margunn Humlestøl

Gutter eldre rekrutt: Thor Erik Varsla

Jenter eldre rekrutt: Anita Håkenstad

Stafett gutter: Ringerike (Gjermund Holm, Dag Bjørndalen, Thor Erik Varsla)

Stafett jenter: Uttrøndelag (Sissel Hammerås, Hege Bakken, Bente Bakken)

1983 - Dunderlandsdalen

Gutter yngre rekrutt: Randolf Holten

Jenter yngre rekrutt: Lise Grønhovd

Gutter eldre rekrutt: Trond M Alm

Jenter eldre rekrutt: Anne Grundnes

Stafett gutter: Rogaland (Arne Idland, Klaus Tjessem, Torleif Idland)

Del artikkel