Terminliste 2016-2017

Fullstendig terminliste med oversikt over alle nasjonale skiskytterarrangementer


Hovedterminliste:

  Arrangement Øvelse Sted/arrangør
       
27. - 30. juli Blinkfestivalen   Sandnes
       
23. – 25. sept NM rulleskiskyting sprint, jaktstart Vik
  Bendit rulleskifestival Markane sprint, normal Markane
       
11. - 13. nov Sesongstart Skiskyting sprint, fellesstart Sjusjøen
25. - 27. nov IBU Cup 1    Beitostølen 
25. - 27. nov DNB Cup 1 sprint , fellesstart Geilo
       
28. nov. - 04. des   World Cup 1    Østersund, SWE 
05. - 11. des World Cup 2   Pokljuka, SLO
09. - 11. des IBU Cup 2   Ridnaun, ITA
09. - 11. des DNB Cup 2 sprint, sprint  Oppdal
12. - 18. des World Cup 3   Nove Mesto, CZE
15. – 17. des IBU Cup 3   Obertilliach, AUT
       
02. – 08. jan World Cup 4   Oberhof, GER
06. – 08. jan IBU Cup 4   Martell, ITA
06. – 08. jan DNB Cup 3/            
Statkraft Junior Cup 1

sprint, fellesstart

Ål
09. – 15. jan World Cup 5   Ruhpolding, GER
12. – 14. jan IBU Cup 5   Arber, GER
14. – 15. jan KM     
16. – 22. jan World Cup 6    Antholz, ITA 
21. – 22. jan  Skiskytterfestival Trondheim   Trondheim
23. - 29. jan EM    Duszniki Zdroj, POL 
26. – 29. jan

NM junior /
Statkraft Junior Cup 2

DNB Cup 4 (fredag og lørdag)

sprint, normal og stafett
sprint og normal
(NM normal for sr.)

Holmenkollen 
       
02. – 06. feb EM junior    Nove Mesto, CZE 
03. feb  IBU Cup 6    Brezno – Osrbli, SVK 
04. – 05. feb Kvalfoss-sprinten  normal, sprint  Holmenkollen 
08. – 19. feb VM senior    Hochfilzen, AUT 
11. – 12. feb LM     
17. – 19. feb DNB Cup 5/
Statkraft junior Cup 3
sprint, normal   Steinkjer 
22. feb - 01. mars Junior-VM   Osrblie, SLO
24. – 26. feb Hovedlandsrennet normal, sprint, stafett  Meråker 
26. feb – 05. mars World Cup 7   Pyeong Chang, KOR
       
02. – 07. mars IBU Cup 7    Kontiolahti, FIN 
04. – 05. mars Skiskytterfestival Bjerke    Bjerke, Maura 
06. – 12. mars World Cup 8    Kontiolahti, FIN 
09. - 12. mars DNB Cup 6/
Statkraft junior Cup 4
 
NM mix-stafett 
sprint
fellesstart (NM jr)
NM mix-stafett
Os i Østerdalen
08. mars -  IBU Cup 8    Otepää, EST 
13. – 19. mars World Cup 9    Holmenkollen
18. mars Statkraft Young Star  fellesstart  Holmenkollen 
22. – 26. mars

NM, DNB Cup 7
Statkraft Junior Cup 5

Stafett, sprint, jaktstart og fellesstart
Fellesstart for junior

Mo i Rana
31. mars – 2. april Liatoppen Skiskytterfestival stafett, sprint, normal, fellesstart Ål

Langrenn
2. – 5. feb NM senior Lygna
3.- 5. mars Hovedlandsrennet Tolga
9. – 12. mars NM junior Harstad

Del artikkel