Resultater jr-NM i Knyken og NC 6 senior

Resultater jr-NM i Knyken og NC 6 senior

NM i Knyken er over for juniorene og NC 6 for seniorene. Under følger topp tre for de ulike klassene. Fellesstart og sprint var felles for juniorer og seniorer og det hele avsluttet med stafett for juniorer.

NM Junior / NC 6 Senior

Fellesstart NM junior

K 17

1. Gro Njølstad Randby 2. Linnea Winsvold 3. Eivor Melbybråten

K 18

1. Hedda Thoresen Tretteteig Bolstad 2. Frida Tormodsgard Dokken 3. Andrine Bjørkmo

K 19

1. Anne Bunemann DeBesche 2. Oda Støen Kolkinn 3. Åsne Skrede

K 20-21

1. Mari Wetterhus 2. Hilde Fosse 3. Juni Arnekleiv

M 17

1. Vegard Thon 2. Ole Tafjord Suhrke 3. Mathias Sørnes

M 18

1. Martin Nevland 2. Martin Uldal 3. Morten Tørnblad Sameien

M 19

1. Jørgen Solhaug Sæter 2. Eirik Nome 3. Kjerand Tronerud Kvelvane    

M 20-21

1. Trygve Bondhus Often 2. Sivert Guttorm Bakken 3. Fredrik Arne Grusd

Fellesstart senior

Menn

1. Andreas Dahlø Wærnes 2. Sindre Fjellheim Jorde 3. Emil Nyeng

Kvinner

1. Eline Grue 2. Kristina Skjevdal 3. Tonje Marie Skjelstadås

Sprint NM junior

K 17

1. Eivor Melbybråten 2. Kristiane Almeland Rolstad 3. Gunn Kirsti Stensaker Tvinnereim

K 18

1. Hedda Thoresen Tretteteig Bolstad 2. Maren Bakken 3. Synne Owren

K 19

1. Anne Bunemann DeBesche 2. Marte Carlson Møller 3. Åsne Skrede

K 20-21

1. Marit Ishol Skogan 2. Guri Sandvold 3. Kristina Hipolan Bergmann

M 17

1. Vegard Thon 2. Emil Hage Streitlien 3. Jakob Høsøien

M 18

1. Peder Fekjan Solheim 2. Martin Nevland 3. Martin Uldal

M 19

1. Vetle Rype Paulsen 2. Jørgen Solhaug Sæter 3. Simen Eliassen Kvarme

M 20-21

1. Jørgen Brendengen Krogsæter 2. Vebjørn Sørum 3. Sivert Guttorm Bakken

Sprint senior

Menn

1. Emil Nyeng 2. Martin Femsteinevik 3. Øystein Ulekleiv

Kvinner

1. Lotte Lie 2. Kristina Skjevdal 3. Ingvild Sangesland

Stafett NM junior

K 17-21

1. Nord-Østerdal 1 – Guri Sandvold, Randi Sollid Nordvang, Juni Arnekleiv

2. Buskerud 1 – Åsne Skrede, Stina Brattegard, Mari Wetterhus

3. Hordaland 1 – Hilde Fosse, Kristin Sande, Andrine Øverland Hatling

K 17-18

1. Buskerud 1 – Frida Tormodsgard Dokken, Mari Torsteinsrud, Hedda Thoresen Tretteteig Bolstad

2. Buskerud 2 – Tuva Aas Stræte, Vilde Kverndal Veslegard, Linnea Winsvold

3. Oppland 1 – Synne Owren, Kirsti Høiholt-Vågsnes, Eivor Melbybråten

M 17-21

1. Oslo og Akershus 1 – Øyvind Rikheim Haugan, Fredrik Arne Grusd, Fredrik Bucher-Johannessen, Jørgen Brendengen Krogsæter

2. Nord-Østerdal 2 – Eirik Horten, Sigurd Leren, Martin Øyen Tøraasen, Magnus Fjerding Moan

3. Oppland 1 – Mathias Indrelid Haugen, Anders Sønsteby Flaagen, Sivert Guttorm Bakken, Vebjørn Sørum

M 17-18

1. Troms 1 – Jørgen Brones Stenersen, Erlend Hauan, Morten Hol, Trym Silsand Gerhardsen

2. Oslo og Akershus 1 – Morten Tørnblad Sameien, Herman Brunborg, Oskar Kjos, Tobias Ottersen

3. Buskerud 1 – Vemund Kragh, Mathias Sørnes, Odin Dokken Berget, Peder Fekjan Solheim

 

Hjemmeside jr-NM

Del artikkel